Що таке електронна системи охорони здоров’я (eHealth)?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (оцініть матеріал)
Завантаження...

eHealth – це електронна система, яка складається з Центрального Компонента і Медичної Інформаційної Системи (МІС).
Центральний компонент містить реєстри медичних установ, лікарів, пацієнтів, а також необхідною інформацією про них. Централізоване зберігання даних дозволить лікарю і пацієнту побачити всі дані пацієнта, включаючи різні аналізи і огляди різних фахівців, незалежно від того в якому лікувальному закладі / місті / селі … вони були зроблені. Так само центральний компонент забезпечить можливість формування всіх статистичних даних автоматично, що зніме з лікаря роботу по веденню та заповненню численних журналів.
Медична Інформаційна Система (МІС) – це різні електронні системи, якими вже зараз успішно користуються приватні і деякі державні медичні установи. Вони забезпечують зручність роботи з пацієнтами та їх даними на місцях (для лікарів, головних лікарів, адміністраторів, пацієнтів). Наприклад, вони дозволять уникнути черг в поліклініках, дадуть можливість записатися на прийом через інтернет, зменшать обсяги того, що лікар повинен писати (містять шаблони різних документів) …
Центральний компонент – один для всієї України. МІС кожна поліклініка (або лікар ФОП) вибирають на свій розсуд. Ту, яка більше відповідає їх вимогам. МІСи збирають інформацію з різних медустанов і, ту її частину, яка повинна зберігатися на центральному рівні, передають на зберігання в центральний компонент. Лікар може побачити всю інформацію про свого пацієнта з центрального компонента незалежно від того з якою МІС він працює.
Як зареєструвати декларацiю мiж лiкарем та пацiєнтом в електронній системі eHealth?
Для реєстрації декларації з пацієнтом необхідно внести дані пацієнта в систему. Це може зробити або лікар, або працівник реєстратури. Пацієнту необхідно принести паспорт (або свідоцтво про народження, якщо це дитина) і іпн.
Після внесення інформації на телефон пацієнта приходить смс з кодом. Реєстратор вводить цей код в систему (верифікація пацієнта). Якщо у пацієнта немає телефону, то для верифікації можуть бути використані скан / фото копії паспорта та іпн, які потрібно буде завантажити в систему.
Після верифікації пацієнта лікар і пацієнт повинні підписати декларацію в електронному вигляді своїми ЕЦП. Якщо у пацієнта немає ЕЦП, то можна роздрукувати декларацію і підписати її паперовий варіант.
Лікування за декларацією
Українці більше не прив’язані до лікаря за місцем свого проживання. Пацієнт тепер може вибрати того лікаря, який працює ближче, або того, якому довіряє більше. Щоб підтвердити свій вибір, доведеться оформити декларацію про вибір лікаря первинної медичної допомоги. Декларація – це документ, який підтверджує вибір пацієнтом лікаря. Цей договір підписується в двох примірниках – один залишається у пацієнта, другий – в медустанові.
У декларації зазначаються дані про пацієнта і про людину, яку потрібно попередити, якщо здоров’я пацієнта погіршиться. Також в документі лікар повинен написати свої дані, включаючи робочу адресу та контакти, за якими можна записатися на прийом. Всю інформацію до декларації вносить лікар або медсестра.

Які дані потрібно буде вказувати:
• Паспортні дані
• Стать
• Дата народження
• Номер телефону та електронна пошта
• Фактична адреса і адреса прописки
• ІПН
Таку декларацію потрібно підписати з сімейним лікарем або терапевтом. Дітям також потрібна буде декларація з педіатром – її повинні підписати батьки. Цей договір потрібен для того, щоб МОЗ знав, скільки пацієнтів приймає лікар, і скільки потрібно за це заплатити. Так, за кожного пацієнта, з яким доктор підпише декларацію, лікарня отримуватиме 370 гривень на рік, за дітей і пенсіонерів – вдвічі більше. Один лікар зможе підписати 2000 декларацій
Потім дані про пацієнтів лікар внесе до електронної системи охорони здоров’я E-Health. “Це буде реєстр пацієнтів, лікарів і медустанов. Згодом ми перейдемо на електронні рецепти, на електронні медкарти”, – пояснює в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. МОЗ уже презентував демонстраційну версію електронної системи ehealth-ukraine.org.

Як вибирати лікаря
У МОЗ радять вибирати того лікаря, якого пацієнт добре знає і у якого лікувався раніше. Якщо такого немає, можна поцікавитися у родичів.
“Ви також можете звернутися до місцевого відділу охорони здоров’я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті або районі. Інший варіант – просто зверніться до будь-якого медичного закладу і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати в місцевому відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі”, – радять у відомстві.



Вам буде цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.