ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голосів, середня: 5,00 з 5)
Завантаження...

Ліків від COVID-19 немає. Лікування, яке застосовують, тільки полегшує перебіг хвороби, тобто покращує стан пацієнтів, допомагаючи пережити COVID-19. А в умовах пандемії важливо захистити себе і не загинути від COVID-19.

Групою ризику щодо  COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люти мають хронічні захворювання. Вакцини від COVID-19 були винайдені передусім для людей літнього віку з усім їхнім «букетом» хронічних захворювань. Навіть вакцинована людина може заразитися COVID-19. Завдання  щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше: швидше за все вона не потребуватиме кисневої терапії та не потрапить до лікарні.

Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19.

AstraZeneca – це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів.

Comirnaty/Pfizer-BioNTech – це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech з американським фармакологічним концерном Pfizer. Для повної імунізації потрібно отримати 2 дози з інтервалом 21-28 днів.

CoronaVac/SinovacBiotech – інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.

Moderna – це мРНК-вакцина проти COVID-19. Вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань. Щеплення роблять двома дозами з інтервалом 28 днів.

Найпоширеніші реакції на вакцину: підвищення температури, біль та/або почервоніння в місці ін’єкції після першої дози. Це нормальні реакції на вакцину, які проходять через 1-2 дні. Тяжка алергічна реакція – анафілактичний шок вкрай рідкісна реакція на вакцину.

Експерти в усьому світі безперервно вивчають, як нові мутації вірусу впливають на його поведінку, а також на ефективність вакцин проти COVID-19.

Отже, важливо вакцинуватися та продовжувати дотримуватися запобіжних заходів, таких як дотримання фізичної дистанції, носіння масок, провітрювання приміщень, регулярне миття рук та своєчасне звернення по медичну допомогу.

Сьогодні маємо інформацію, що імунітет після щеплення від COVID-19 зберігається пів року.

Люди з онкологічними хворобами перебувають у групі ризику, можуть мати тяжкий перебіг захворювання або померти.

Перед вакцинацією проти COVID-19 робити обстеження чи аналізи, наприклад, загальний аналіз сечі, крові або вимірювати тиск не потрібно. Також, робити тест на антитіла або ПЛР-тест не потрібно, якщо у вас немає симптомів схожих на COVID-19, так як це не інформативно.

Національна технічна група експертів  з імунізації МОЗ України рекомендує проводити планову вакцинацію проти інших інфекційних хвороб щонайменше через 14 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19.

Для проведення вакцинації проти COVID-19 людям, з симптомами  або з підтвердженим COVID-19 варто дочекатися повного одужання, для уникнення зараження відвідувачів та працівників медичного закладу. Інших причин для відмови від вакцинації немає.

Збираючись на вакцинацію, подбайте про те, щоб у вас були при собі паспорт та ідентифікаційний код.

Вакцинація громадян проти COVID-19 проводиться сімейними лікарями щоденно, за попередніми записами.

Для  запису на вакцинацію проти COVID-19 необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або до центру вакцинації, який знаходиться за адресою: м. Конотоп, вул. М.Амосова, 3 (будівля поліклініки для обслуговування дорослого населення) або за тел. (098) 150 44 01.

Години прийому з 9.00 до 15.00



Вам буде цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.