Щодо питання забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсулінів

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (оцініть матеріал)
Loading...

В останні роки проблема цукрового діабету набула характеру глобальної епідемії. В світі хворіють діабетом 415 млн. людей, тобто кожна 11-та людина на планеті страждає цукровим діабетом.

В Україні на цукровий діабет хворіє 1 млн. 214 тис. хворих, з них 227,7 тисяч отримують препарати інсулінів. В КЗ «КОНОТОПСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ ІМ. АКАДЕМІКА МИХАЙЛА ДАВИДОВА» перебуває на обліку 3919 хворих на цукровий діабет, з них препарати інсулінів отримують 372 хворих (257 жителів міста та 115 жителів села).

З 1 квітня 2017 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року №239 «Деякі питання відшкодування вартості інсулінів» відпуск препаратів проводиться за рецептами лікарів сформованих засобами «Єдиного електронного реєстру хворих на цукровий діабет, які отримують препарати інсулінів» через центр електронного здоров’я МОЗ України товариством  з обмеженою відповідальністю «Компанія Фарм-Союз»

Фінансування забезпечення препаратами інсулінів проводиться за рахунок державної програми «Забезпечення централізованих заходів по лікуванню хворих на цукровий та нецукровий діабет». За рахунок програми в 2016 році отримано субвенцію з обласного бюджету в сумі 2 млн. 484 тис. грн., але у поточному році на забезпечення препаратами інсуліну державою виділено лише 1 млн. 134 тис. грн., незабезпеченість коштами до кінця року становить 754,0 тис. грн.

В кінці серпня лікарнею отримано лист начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Бутенка С.П. про надання роз’яснень щодо можливих шляхів забезпечення закладів охорони здоров’я видатками на заробітну плату та лікування хворих на цукровий  та нецукровий діабет згідно листа Міністерства охорони здоров’я України за підписом заступника Міністра Ковтонюка П.О., в якому пропонується забезпечення видатків закладів охорони здоров’я понад обсяги медичної субвенції здійснювати за рахунок місцевих бюджетів.

Виділення додаткових коштів  з міського бюджету у сумі 352 тис. грн. на забезпечення хворих препаратами інсулінів на жовтень поточного року погоджено міським головою Семеніхіним А.Ю. На жаль, сесія міської ради, яка мала б затвердити виділення цих коштів, 7 жовтня не відбулась  з-за відсутності кворуму, на сесії були присутні лише 12 депутатів міської ради.

На сьогоднішній день лікарями ЦРЛ буде продовжуватись виписка рецептів на препарати інсулінів, але в зв’язку з недостатнім фінансуванням  їх безкоштовний відпуск аптеками може бути припинений.

Сподіваємось, що ситуація, що склалася є тимчасовою і центральною та місцевою владою будуть виділені додаткові кошти  для безоплатного забезпечення хворих на цукровий діабет  препаратами інсуліну.

 

Позаштатний районний ендокринолог              М.О.ДоленкоВам буде цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.