В УКРАЇНІ РІВЕНЬ ОХОПЛЕННЯ ЩЕПЛЕННЯМИ ВІД ГЕПАТИТУ В СТАНОВИТЬ 65,5%

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (оцініть матеріал)
Loading...

Діагноз гепатит – уже давно не вирок і українська система охорони здоров’я має великий досвід боротьби з ним. Пацієнти отримують сучасні ліки від гепатиту В і С повністю безоплатно. Такі медикаменти закуповує держава

За оціночними даними, в Україні 3,6% населення має вірусний гепатит С, це – приблизно 1 млн 517 тис. осіб. Більшість не знає про свій діагноз і не отримує лікування. За даними Центру громадського здоров’я,  з таким діагнозом зареєстровані 82 654 людини.

З вірусним гепатитом В живе 1,35% населення, це приблизно – 559 341 особа. Проте офіційно діагноз зареєстрований лише у 18 433 людей. Значна частина пацієнтів не отримує лікування через незнання свого гепатит-статусу.

Гепатит С можна вилікувати. Вакцини від нього не існує. Вірусний гепатит В вимагає пожиттєвого лікування, але його можна попередити завдяки вакцинації, повний цикл якої складається з трьох щеплень (першу дозу немовлята отримують ще в пологовому будинку).

Що молодший вік інфікування вірусом гепатиту В, то більша ймовірність переходу гострої форми захворювання в хронічну (для немовлят цей показник становить 90%). Інфікувати дитину може людина, яка взагалі не знає про свою хворобу, тому дуже важливо робити щеплення вчасно.

З 2002 року вакцина від гепатиту В внесена до Національного календаря профілактичних щеплень і є обов’язковою для дітей. Її роблять безкоштовно. Ця вакцина рекомендована і для дорослих, її можна зробити власним коштом.

Попри доступність вакцини, в Україні три щеплення від гепатиту В отримали лише 65,5% дітей у віці до року (станом на 1 листопада 2021 року).

 

 

 

Завідуюча філії центральної амбулаторії ПМД №3                                                   О. КотоваВам буде цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.